ARCHIWUM ROK 2015/2016

9.06.2016 – Jubileusz 55 lecia przedszkola

Czerwiec 30th, 2016 Brak komentarzy

Dnia 09 06 2016 r Samorządowe  Przedszkole nr 77 w Krakowie świętowało Jubileusz 55-lecia placówki oraz nadanie nazwy „Magiczne Siódemki”. Sprzyjająca pogoda pozwoliła, aby cała impreza  i liczne, towarzyszące jej atrakcje, odbyły się w ogrodzie przedszkolnym, specjalnie na ten dzień przygotowanym i udekorowanym. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości : Wiceprezydent Miasta Krakowa, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Rady VI Dzielnicy, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół, pracownicy przedszkola, absolwenci, rodzice oraz dzieci. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor – Bożena Białas, witając gorąco wszystkich zaproszonych gości. Następnie… odczytał uchwałę Rady Miasta o nadaniu Samorządowemu Przedszkolu nr 77 nazwy „Magiczne Siódemki”. Po przemówieniach gości odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola. Starszaki w strojach krakowskich przewodziły występom poszczególnych grup. Maluszki w barwnych strojach krasnoludków krótką ilustracją ruchową do wesołej muzyki, pokazały jak to od najmłodszej grupy w naszym przedszkolu dzieci uczą się bawić i  pracować. Dzieci z II grupy – „Czarodzieje”-oczarowały swoim występem całą publiczność. Wykorzystując obecność wolontariuszek w naszym przedszkolu : Coco i Beatrize dzieci z III i IV grupy zaprezentowały tańce z ich rodzinnego kraju: Austrii i Hiszpanii. Występ zakończyła grupa starszaków tradycyjnym „krakowiaczkiem”. Dwa urocze maluchy – „Krasnoludki”- dokonały uroczystego odsłonięcia tablicy z logo naszego przedszkola, które zdobyło ogromne uznanie wśród zgromadzonych gości. Hymn przedszkola „Magiczne Siódemki” odśpiewały wszystkie dzieci, gromadząc się w barwnych szeregach na tarasie przedszkola. Wspaniały tort, kolorowe konfetti i sztuczne ognie dopełniły całość uroczystości. Na zakończenie, Pani Dyrektor podziękowała wszystkim gościom za przybycie na uroczystość jubileuszu i nadanie nazwy przedszkolu, za pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia, zaprosiła na urodzinowy tort, oraz korzystanie z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie na tą uroczystość. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem imprezy i życzyli dalszych sukcesów i osiągnięć. Ten dzień pozostawił niezapomniane wrażenia i chęć jeszcze lepszego wypełnienia misji przedszkola.

Renata Stawowiak

Tags:

About the author

Nauczyciel w grupie V

23.06.2016 – zakończenie roku szkolnego

17.06.2016 – Konkurs „W Grodzie Kraka”

15.06.2016 – wycieczka do Ojcowa

1.06.2016 – Dzień Dziecka

23.05.2016 – Dzień Mamy i Taty

20.05.2016 – „wolę wodę!”