ARCHIWUM ROK 2015/2016

16.05.2016 – wycieczka do zajezdni tramwajowej

16 maja 2016 roku dzieci z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę do Zajezdni Tramwajowej. Dzieci zostały powitane na miejscu przez Pracowników stacji. Z sali konferencyjnej udały się na zajezdnię, gdzie każdego dnia tramwaje rozpoczynają i kończą swoją pracę. Dzieci mogły poznać tramwaj od każdej strony – pasażera, miejsca, gdzie zasiada maszynista oraz od spodu. Dzieci miały możliwość zobaczyć, jak wyglądają hamulce, przegub czy dzwonek. Dowiedziały się również jak wyglądają koła tramwaju, dlaczego nie mają opon oraz po co jest im potrzebny piasek. Przedszkolaki zobaczyły, a nawet samodzielnie próbowały sypać piasek do piasecznicy. Podczas zajęć dzieci przywitał również pan motorniczy, który wytłumaczył dzieciom jak wygląda jego praca oraz opisał swoje umundurowanie. Przedszkolaki zwiedziły również myjnię oraz brały udział w myciu tramwaju. Dowiedziały się, jak należy zachowywać się podczas jazdy tramwajem oraz co oznaczają symbole zamieszczone w tramwaju. Podczas całej wycieczki towarzyszył dzieciom Trambuś, maskotka, którą dzieci bardzo polubiły. Na koniec przedszkolaki odszukiwały w sali ukryte przedmioty, które wcześniej poznały podczas zajęć.  Bardzo dziękujemy Mamie Frania za zorganizowanie tych bardzo ciekawych i wartościowych zajęć.

Tags:

About the author

Nauczyciel w grupie V

9.06.2016 – Jubileusz 55 lecia przedszkola

23.06.2016 – zakończenie roku szkolnego

17.06.2016 – Konkurs „W Grodzie Kraka”

15.06.2016 – wycieczka do Ojcowa

1.06.2016 – Dzień Dziecka