ARCHIWUM ROK 2015/2016

11.05.2016 – Wycieczka do Gruszowa

W dniu 11.05 2016 dzieci z grupy III i inne grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie . Tam powitali nas przemili gospodarze i oprowadzili po całym gospodarstwie. Najpierw pojechaliśmy do tartaku na przyczepie i prawdziwym traktorem. Tam widzieliśmy ogromne piły do cięcia drzew i dowiedzieliśmy się do czego potrzebne jest pocięte drewno? Potem gospodyni zaprosiła nas na pyszne naleśniki z serem lub jabłkami i cukrem pudrem. Po posiłku mieliśmy czas na zabawę w ogródku : na huśtawkach, na zjeżdżalni, w piaskownicy i na trampolinie. Kiedy zmęczyła nas zabawa gospodyni pokazała nam zwierzęta w gospodarstwie. Mieliśmy okazję pogłaskać króliczki, wziąć do ręki pisklątko, nakarmić kozy i owieczki i pogłaskać szczeniaki. Potem gospodyni pokazała nam ule , zabrała nas do sadu i do stawów, gdzie karmiliśmy ryby.

Kiedy pożegnaliśmy się z gospodarzami po drodze zwiedziliśmy jeszcze remizę strażacką, mieliśmy okazję przymierzyć strój i polać wodą z sikawki. Na koniec poszliśmy jeszcze na siłownię pod chmurami by poćwiczyć mięśnie. Zmęczeni ,ale pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Tags:

About the author

Nauczyciel w grupie V

9.06.2016 – Jubileusz 55 lecia przedszkola

23.06.2016 – zakończenie roku szkolnego

17.06.2016 – Konkurs „W Grodzie Kraka”

15.06.2016 – wycieczka do Ojcowa

1.06.2016 – Dzień Dziecka